вул. Беркоса, 9/7,
Харків, Україна
вул. Беркоса, 9/7,
Харків, Україна
0

Як вибрати флізелін: корисні поради від Fill&Sin
25 Листопада 2020

У рукоділлі та текстильній промисловості використовується безліч матеріалів, одним із яких є флізелін. Він створений із штучних целюлозних волокон із домішкою поліестеру для більшої зносостійкості. Матеріал відрізняється доступністю, різноманітністю, великою палітрою відтінків. Його використовують, щоб ущільнити деталі крою, надати виробу потрібної форми, реалізувати оригінальні дизайнерські рішення. Давайте розберемося, як вибрати флізелін, який найкраще підійде для ваших цілей. А із вигідною покупкою вам допоможе компанія Fill&Sin.

Сфера застосування та переваги флізеліну

Як ми вже згадували, основна галузь використання цього матеріалу – швейна промисловість. Тут майстри використовують флізелін, щоб продублювати кромки та шви, лацкани та коміри, кишені, манжети та інші деталі крою. Навіщо речам потрібна така обробка? Щоб тканина менше розтягувалася, не втрачала первісної форми, не м’ялася і не гнулась там, де це не потрібно.

Також флізелін часто використовують при створенні м’яких іграшок та великих аксесуарів. З його допомогою роблять аплікації, вишивку, обробляють тонкі мереживні тканини.

Окрім текстильної промисловості, матеріал знайшов своє застосування у галузі будівництва та виробництва оздоблення. А у медичній галузі його використовують, щоб робити перев’язувальні матеріали.

До переваг флізеліну відносять:

  • демократичну ціну;
  • легкість у плані обробки;
  • різноманітність матеріалу за рівнем щільності;
  • безпечний, екологічно чистий склад;
  • стійкість до загоряння;
  • можливість фарбування у будь-який відтінок.

Як вибрати флізелін

Різновиди флізеліну та їх відмінності

Існує чотири основні критерії, за якими відрізняється флізелін. Це:

Щільність

Цей показник варіюється від 10 до 100 г/м2. Відповідно, матеріал буває тонким і невагомим, досить щільним, жорстким. Перший варіант частіше застосовують, щоб дублювати шовк, атлас, мереживні та інші подібні матеріали. Другий варіант краще підійде для обробки шкіряних, вовняних виробів та інших моделей із щільних тканин.

Прошивка

Деякі неткані полотна додатково прошивають за допомогою ниток. Такий різновид називається ниткопрошивним, він дуже схожий на дублерин. Завдяки такій обробці матеріал стає більш міцним, витривалим та стійким до зносу.

Наявність клею

Існує клейовий та неклеєвий флізелін. Клейове полотно буває суцільним (для надання більшої міцності) та точковим (для збереження легкості тканини). Воно використовується для пошиття одягу. Неклейовий матеріал найчастіше застосовують як тимчасову підкладку, наприклад, при створенні вишивок та інших видах рукоділля.

Стійкість до вологи

Водорозчинний флізелін використовують для пошиття м’яких іграшок та аксесуарів. А ось при створенні одягу, який потребує частого прання, застосовують матеріал, оброблений спеціальними хімічними складами. Вони створюють захисну плівку, завдяки якій полотно не руйнується під впливом води та високої температури.

Як вибрати флізелін та його види

Як правильно вибрати флізелін

У флізеліну є різні маркування та назви, завдяки яким досить легко підібрати потрібний матеріал для ваших цілей. Ось кілька рекомендацій:

  1. H180 – для обробки невагомих, ніжних та легких тканин (шовку, атласу, шифону, віскози);
  2. H200 – ідеальний варіант для бавовняних виробів. Він дуже щільний, але добре тримає форму;
  3. H410 – ниткопрошивний флізелін, придатний для обробки будь-якого типу тканини. Але найчастіше він використовується для обробки вовняних пальт та штанів;
  4. C405 – тонкий, нещільний матеріал, створений спеціально для віскозних та шовкових волокон;
  5. E420 – відмінний вибір для дублювання велюрових та шкіряних речей;
  6. E785 – зручний варіант, щоб дублювати обтачки, коміри та полички у речей з легкої тканини;
  7. H606 – найкращий вибір для обробки високоеластичних матеріалів;
  8. E320 – підходить для рукоділля, обробки сумок та ременів. Він одночасно легкий та жорсткий;
  9. G710 – полотно з особливою легкістю, що підходить для дублювання невеликих деталей на блузках, сукнях, спідницях;
  10. G785 – таким еластичним полотном з невеликою щільністю обробляють прозорі жакетні тканини.

Також у флізеліну бувають різні назви. Наприклад, «формбанд» ідеальний для обробки округлих деталей, комірів та горловин. «Кантенбанд» відмінно стабілізує прямі зрізи. «Нахтбанд» використовується для дублювання трикотажних еластичних матеріалів, а «саумфікс» застосовують, щоб прасувати підгинання низу.

Переваги замовлення флізеліну в Fill&Sin

Співпрацювати з компанією Fill&Sin дуже приємно. Ми пропонуємо найвигідніші оптові та роздрібні ціни, обслуговуючи всі категорії покупців. Також перед оформленням замовлення надаємо індивідуальну консультацію та допомагаємо вибрати відповідний матеріал.

При замовленні флізеліну оптом доставка здійснюється за наш рахунок, а клієнти отримують приємні знижки. Ми доставляємо посилки на всій території України протягом 3-7 днів.

Поділитися:   

Останні новини

Будь в курсі акцій та знижок

Підписатися
Наш блог Дивитися все
Де купити негорючий клей?
Послуги стібання синтепону та тканин
Пінополіуретан
Кошик
There are no products in the cart!
Продовжити покупки
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.